Blog

22 | 07 | 2022
Czym są implanty ceramiczne?

Wszczepienie implantów to bardzo ważna decyzja pacjenta, jak i stomatologa prowadzącego. Nie tylko ze względu na przyszłe koszty, ale także warunki i zasady, które towarzyszą samemu zabiegowi i późniejsze odczucia leczonej osoby. Obecna stomatologia estetyczna jest w stanie skutecznie naprawić stan uzębienia i przywrócić pełen pewności siebie uśmiech praktycznie w każdej sytuacji. Sposobem na to są implanty Nobel Pearl, które nie dość, że są bardzo wytrzymałe, to jeszcze do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Implanty ceramiczne inaczej nazywane także cyrkonowymi coraz częściej zastępują implanty tytanowe.

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantów ceramicznych Nobel Pearl?

Cyrkon, a właściwie tlenek cyrkonu z którego powstają implanty ceramiczne Nobel Pearl bardzo dobrze dopasowuje się do tkanki kostnej, dzięki czemu znacznie lepiej adaptuje się u większości pacjentów niż implanty tytanowe.

  • Pierwszy etap to konsultacja implantologiczna, której odbycie się jest niezbędnym warunkiem do wykonania zabiegu. Stomatolog powinien obejrzeć stan uzębienia pacjenta, dopasować najlepsze dla niego implanty, odpowiedzieć o zabiegu, podać wszystkie przeciwwskazania do jego wykonania i wypytać pacjenta o jego dotychczasową historię leczenia zębów czy ogólny stan zdrowia. Kolejnym krokiem po konsultacji może być zabieg wszczepienia implantów Nobel Pearl.
  • Następnym etapem jest wszczepienie implantu zęba, które odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Dawka znieczulenia jest zawsze dostosowana do wymogów pacjenta. Zabieg wykonuje chirurg, który nacina dziąsło, a następnie delikatnie je rozsuwa. Następnie robi odwiert, w którym umieszcza implant i zaszywa ranę. Najlepsze kliniki stosują specjalne mikroskopy, dzięki którym rana jest minimalna, a wszczepienie implantu precyzyjne. Implementacja jednego implantu ceramicznego Nobel Pearl trwa około 30 minut.
  • Rekonwalescencja trwająca około 2 tygodnie obejmuje przyjmowanie pokarmów płynnych, wyjątkowe dbanie o higienę jamy ustnej oraz przyjmowanie leków. Po tym czasie następuje zdjęcie szwów i kontrola w gabinecie stomatologicznym oraz ewentualne dalsze zalecenia.

Implanty ceramiczne Nobel Pearl to rozwiązanie w dziedzinie stomatologii, które znacznie wyprzedza konkurencję. Implanty tego rodzaju bardzo dobrze adaptują się w jamie ustnej, wyglądają niezwykle naturalnie i są wybitnie trwałe. To dobre rozwiązanie praktycznie dla każdego pacjenta gabinetu stomatologicznego, który pragnie odzyskać piękny uśmiech i cieszyć się nim przez wiele lat bez poczucia dyskomfortu.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna