Usługi

W Luxdentica rozwiązujemy wszystkie problemy stomatologiczne, dbając przy tym o jak największy komfort pacjenta.

Luxdentica oferuje pełen zakres usług stomatologicznych
Wierzymy, że wizyta u dentysty może być przyjemna
Zero stresu

Dlatego stosujemy różnorodne metody znieczulania, by leczenie było całkowicie bezbolesne i bezstresowe.

W sytuacji, gdy decydujemy się na znieczulenie miejscowe stosujemy jeden z najlepszych środków na rynku - Ubistesin firmy 3M ESPE. Jest to najczystsza substancja znieczulającana rynku, która łatwo przenika do organizmu. Jednocześnie jest szybko metabolizowana , dzięki czemu szybko i bez uszczerbku dla pacjenta opuszcza organizm. Jeżeli jednak ktoś odczuwa strach przed strzykawką możemy zastosować znieczulenie komputerowe The Wand. Jest to nowoczesny, sterowany komputerowo system do bezbolesnego podawania znieczulenia. W odróżnieniu od strzykawki, którą środek znieczulający wtłaczany jest pod ciśnieniem i „rozpycha” tkanki, co odczuwane jest jako ból, The Wand aplikowany jest z prędkością fizjologiczną. Tkanki na bieżąco wchłaniają płyn, nie tworzy się wysokie ciśnienie, nie ma odczucia rozpierania dziąseł. Co więcej, przy tej metodzie już po 3 minutach można przystąpić do zabiegu. Przy tradycyjnych technikach czas oczekiwania na działanie środka znieczulającego od momentu wykonania zastrzyku wynosi ok. 10-15 minut.

Z bólem potrafimy sobie poradzić na różne sposoby. Luxdentica jako pierwsza klinika w Krakowie zastosowała opatentowany w USA rewelacyjny system redukcji nieprzyjemnych doznań podczas znieczulenia. Dentalvibe to stymulator zakończeń nerwowych, który generuje łagodne, pulsujące wibracje w okolicach podawania znieczulenia. Zastrzeżona technologia VibraPulse delikatnie stymuluje receptory nerwowe w strefie zastrzyku, efektywnie odcinając drogę impulsom wywołującym ból.

Zdarza się, że lęk przed zabiegiem stomatologicznym jest silniejszy od jakichkolwiek argumentów. Szczególnie dotyczy to dzieci, które doznały wcześniej przykrych doświadczeń w gabinecie dentystycznym. W takiej sytuacji stosujemy uspokojenie wziewne zwane potocznie „gazem rozweselającym”. Ogranicza ono świadomość pacjenta, częściowo też znosi czucie bólu. Cały czas utrzymywany jest jednak kontakt z pacjentem. Metoda ta pozwala na uspokojenie, wyciszenie osoby poddanej zabiegowi. Ważne jest, że gaz rozweselający przestaje działać już po kilku minutach od wyłączenia aparatu.

W uzasadnionych wypadkach stosowane jest także znieczulenie metodą sedoanalgezji. Zapewnia ona choremu brak bólu, całkowite odprężenie, poprawę samopoczucia. Procedura ta wykonywana jest przez lekarza anestezjologa i polega na dożylnym podaniu odpowiednich leków. Pacjent podczas zabiegu zachowuje kontakt z otoczeniem i reaguje na polecenia lekarza.

Dowiedz się więcej na luxdentica.pl
Ortodoncja

W klinice Luxdentica specjaliści w zakresie ortodoncji są w stanie wyleczyć niemal każdą wadę zgryzu. Z doskonałym skutkiem eliminujemy takie schorzenia, jak: stłoczenie zębów, szpary między zębowe, cofnięcie żuchwy. Leczenie wad zgryzu jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia i estetyki jamy ustnej. W ten sposób możemy uniknąć wielu powikłań.

W leczeniu ortodontycznym nie ma określonego przedziału wiekowego najbardziej odpowiedniego do rozpoczęcia eliminacji wad zgryzu. Mogą być one skutecznie leczone zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Stosujemy przy tym zarówno aparaty ruchome, jak i stałe, mocowane na zębach za pomocą cementu dentystycznego. Nowością ostatnich lat są niewidoczne aparaty, których zamki mocowane są na zębach od strony podniebienia. Dysponujemy też bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Clear Alginer to metoda leczenia ortodontycznego oparta na przezroczystych, niewidocznych, bezbolesnych i biokompatybilnych nakładkach. Są one dokładnie dopasowane do uzębienia dzięki metodzie termoformatowania na urządzeniach firmy SCHEU DENTAL z użyciem nowej technologii i analizy cyfrowej.

Implantologia

Nasza klinika specjalizuje się w leczeniu implantologicznym. Posiadamy w tym zakresie wiedzę, doświadczenie, a także urządzenia i materiały na najwyższym światowym poziomie. Implanty to najlepszy, najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób uzupełnienia brakującego zęba. To rodzaj sztucznej kości wykonanej z tytanu lub cyrkonu, która traktowana jest przez organizm jak naturalny element i łatwo się z nim zrasta. Dzięki temu na implancie można zamontować protezę lub koronę imitującą prawdziwy ząb i spełniającą wszystkie jego funkcje. Naszym pacjentom oferujemy różnorodne metody leczenia implantologicznego, które są indywidualnie dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. W zakładce „Implanty” znajdziesz pełną informację na temat leczenia implantologicznego.

Stomatologia estetyczna

Naszą misją jest odtworzenie naturalnego i estetycznego wyglądu zębów. Ma to bowiem duży wpływ na jakość życia naszych pacjentów. W zdecydowany sposób wpływa także na wygląd i estetykę jamy ustnej.

W zależności od potrzeb proponujmy naszym pacjentom zastosowanie licówek – nakładek powlekających przednią część zęba. Metoda ta sprawdza się przy przebarwieniach zębów, korekcie ich kształtu czy ułożenia zębów w łuk. Gdy mamy do czynienia z ubytkami lub zniszczeniami zęba wywołanymi próchnicą, konieczne jest odtworzenie anatomicznego kształtu zęba. W tym wypadku najlepsze rezultaty daje zastosowanie korony protetycznej. Jest to sztuczny duplikat chorego zęba spełniający wszystkie funkcje zęba zdrowego. Kiedy zaś następuje ubytek jednego czy kilku zębów i zachodzi konieczność ich odwzorowania stosujemy rekonstrukcję protetyczną zwaną mostem.

W sytuacji, gdy z powodu próchnicy spowodowanej bakteriami, złą higieną czy dietą, zaatakowane zostało nie tylko szkliwo, ale też zębina zachodzi potrzeba pozbycia się tych zmian i uzupełnienia braków plombą. W takich przypadkach stosujemy wypełnienia kompozytowe idealnie dopasowane odcieniem do naturalnego koloru zęba.

Leczenie dzieci

Rewolucyjnymi można nazwać zmiany w leczeniu stomatologicznym dzieci. Nowoczesne urządzenia i innowacyjna technologia wyeliminowały odwieczny strach najmłodszych pacjentów przed strzykawką i bólem. A wszystko to za sprawą systemu komputerowego znieczulenia „The Wand” znanego też wśród dzieci jako „magiczna różdżka”. W naszej klinice dbamy też o profilaktykę wśród najmłodszych pacjentów. Wprowadziliśmy m.in. specjalny program „Wychowanie w uśmiechu”, w ramach którego dzieci przyzwyczają się do dentysty od najmłodszych lat. Polecamy także rodzicom skorzystanie z fluoryzacji zębów ich pociech. Wykonujemy ją specjalnym preparatem, dzięki czemu o 70% można zmniejszyć ryzyko pojawienia się próchnicy. Nasza higienistka w przyjazny i skuteczny sposób dobierze dziecku odpowiednią szczoteczkę do zębów i nauczy je rzetelnego szczotkowania zębów. Polecamy także małym pacjentom zabieg lakowania zębów, zarówno mlecznych, jak i stałych. Wypełniając bruzdy zębów lakiem możemy ograniczyć możliwość wystąpienia próchnicy nawet o 90%.

Leczenie kanałowe

Poszerzanie, oczyszczanie czy wypełnianie kanałów korzeniowych to różne cele leczenia kanałowego. Pozwala to na skuteczne przedłużenie żywotności zęba, ale pacjenci wolą go usunąć w obawie przed silnym bólem. Tego dyskomfortu w klinice Luxdentica nie zazna już jednak nikt. Przy posiadanym sprzęcie i technologiach dajemy gwarancję bezbolesnego leczenia kanałowego. Posiadamy bardzo precyzyjne urządzenia optyczne, dzięki którym możemy zajrzeć do kanałów nawet o mikroskopijnych rozmiarach. Zwieńczeniem naszej pracy jest szczelne wypełnienie kanałów płynną gutaperką w sposób absolutnie bezbolesny.

Leczenie próchnicy

W leczeniu ubytków próchnicowych jedną z najistotniejszych kwestii jest zabezpieczenie „otwartego” zęba przed infekcją. W tym celu stosujemy kferdam, specjalną izolację od jamy ustnej zwaną też „ślinochronem”. W ten sposób do minimum ograniczamy możliwość zakażenia zęba, a dentysta może skupić się tylko na jego oczyszczeniu i wypełnieniu. Kfedram dodatkowo chroni owo wypełnienie przed zawilgoceniem przez ślinę. Aby wypełnienie było estetyczne stosujemy do jego wytworzenia materiały wypełnieniowe o najwyższej klasie i jakości.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W leczeniu korzenia zęba niezwykle istotna jest możliwość dokładnego obejrzenia wszystkich jego kanałów. Wnętrze zęba to komora o wielkości 3x4 mm. Znajdują się tam ujścia kanałów korzeniowych, które mają przekrój ułamka milimetra. I właśnie te kanały są celem leczenia dla stomatologa.

W tej sytuacji skuteczne leczenie musi być wsparte przez specjalistyczny mikroskop, który pozwoli powiększyć obraz kanałów korzenia do takiej wielkości, by ocenić ich długość, kształt, zlokalizować ewentualne przeszkody lub uszkodzenia. W klinice Luxdentica stosujemy profesjonalny mikroskop o najwyższej światowej klasie marki Carl Zeiss.

Wybielanie zębów Beyond

Jedna z najbardziej skutecznych metod wybielania zębów opiera się na urządzeniu Beyond, które wykorzystuje zimne i niebieskie światło. Podczas jednego zabiegu urządzenie nanosi na 16 lub więcej zębów specjalny środek, który nie tylko nie podrażnia nerwów, ale również nie uszkadza szkliwa zębów.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa 30 minut. Już po pierwszej wizycie zęby zyskują wyrazistą biel. Są bowiem rozjaśnione o 5-14 odcieni w skali VITA. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod wybielania zębów.

Wybielanie nakładkowe

Naszym klientom oferujemy także wybielanie nakładkowe, nocne. Efekty tej metody widoczne są już po kilku dniach. Ponieważ wybielanie nakładkowe usuwa przebarwienia jedynie z zębów, zalecamy pacjentom, by wykonali ten zabieg przed ewentualnym uzupełnieniem jamy ustnej o wypełnienia kompozytowe, korony czy licówki. Możemy bowiem wtedy dobrać ich kolor do barwy wybielanych zębów.

Nazwa tej metody – wybielanie nocne – wiąże się z określoną procedurą. Najpierw tworzy się specjalną nakładkę z odcisku zębów leczonej osoby. Umieszcza się w niej specjalny żel, a pacjent zakłada tak przygotowany aparat na noc. Oczywiście lekarz prowadzący dokładnie instruuje, jak należy to wykonać.

Po zabiegu zęby są jaśniejsze nawet o kilka odcieni. Efekt ten jest bardzo trwały. Można go także powtórzyć w celu ponownego osiągnięcia doskonałego rezultatu bieli.

Skaling zębów

Jednym z elementów dbania o higienę jamy ustnej jest usuwanie kamienia i osadów nazębnych. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do poważnych dolegliwości stomatologicznych.

Naszym klientom oferujemy zabieg skalingu zębów przy użyciu specjalistycznego urządzenia emitującego ultradźwięki rozbijające kamień. Wywołane drgania o wysokiej częstotliwości przenoszone są za pomocą specjalnej końcówki na ząb. W efekcie drgań przenoszonych na złogi kamień jest rozbijany na mniejsze fragmenty i oddzielony od zęba. Resztki kamienia wypłukiwana jest wodą.

Po skalingu zalecamy naszym pacjentom wykonanie piaskowania i polerowania zębów. Szkliwo staje się w ten sposób gładsze i bardziej odporne na ponowne gromadzenie się kamienia.

Bezpłatne konsultacje

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o bezpłatnych konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Oczekujesz gwarancji?

Wiemy, że swoją pracę wykonujemy rzetelnie i przy użyciu najlepszych materiałów stosowanych w implantologii. Dlatego na nasze usługi dajemy Ci gwarancję. Na implanty nawet 20 lat! Co więcej, na sam zabieg wszczepienia implantu otrzymujesz dodatkową ochronę gwarancyjną tzw. podwójną gwarancję.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna