Warning: SessionHandler::read(): open(/home/klient.dhosting.pl/wilis001/.tmp//sess_cdf4bb09d82ef7dae050883245c25ceb, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/klient.dhosting.pl/wilis001/implantkrakow.pl/public_html/app/cache/prod/classes.php on line 856

Warning: SessionHandler::write(): open(/home/klient.dhosting.pl/wilis001/.tmp//sess_cdf4bb09d82ef7dae050883245c25ceb, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/klient.dhosting.pl/wilis001/implantkrakow.pl/public_html/app/cache/prod/classes.php on line 860
Czym są implanty? - Klinika stomatologiczna LUXDENTICA

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Umieszcza się ją na stałe w kości. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to naturalna kość i zrasta się z nim na trwałe.

Czym są implanty?

Implanty to najlepszy, najskuteczniejszy i najwygodniejszy sposób zastąpienia brakującego zęba. To rodzaj sztucznej kości wykonanej z tytanu lub cyrkonu, która traktowana jest przez organizm jak naturalny element i łatwo się z nim zrasta. Dzięki temu na implancie można zamontować protezę lub koronę imitującą prawdziwy ząb i spełniającą wszystkie jego funkcje.

Czy każdy może mieć implanty?

W większości wypadków pacjenci ogólnie zdrowi kwalifikują się do zabiegu implantologicznego, ale ostateczną decyzję podejmuje lekarz prowadzący. Jest ona poprzedzona wywiadem i badaniem lekarskim oraz w razie potrzeby szeregiem badań diagnostycznych. Przy występowaniu pewnej grupy chorób, jak cukrzyca, choroby układu krążenia, osteoporoza przygotowanie do zabiegu wymaga podjęcia dodatkowych czynności, ale nie wyklucza go. W najgorszej sytuacji są palacze. Są oni także bardziej narażeni na ryzyko odrzucenia implantu, jak i dłuższy okres gojenia.

Implanty wymagają odpowiedniej ilości kości szczękowej, by je w niej osadzić. Jeśli jej brak, najpierw trzeba przeprowadzić zabieg regeneracji tkanki kostnej. Dokonuje się tego specjalnym biomateriałem kościozastępczym.

Jaka jest naprawdę trwałość implantów?

Pierwsze na świecie cztery implanty tytanowe zostały wszczepione w 1965 roku i trzymają się do dzisiaj. Dokonał tego prof. Per-Ingvar Branemark. Wynika z tego, że fachowo wykonany zabieg powoduje, że pacjent może się cieszyć z implantów przez całe życie. W klinice Luxdentica jesteśmy przekonani co do własnych umiejętności i doświadczenia naszych specjalistów. Mamy też świadomość, że korzystamy z najbardziej nowoczesnych urządzeń oraz innowacyjnych technologii implantologicznych. Dlatego też z pełną świadomością udzielamy naszym pacjentom gwarancji na:

Jak przebiega leczenie implantologiczne?

Podstawowym elementem rozpoczynającym leczenie implantologiczne jest gruntowna diagnoza stanu zdrowia pacjenta. Lekarz musi być pewny, że zabieg wszczepienia implantu nie zagraża w żaden sposób osobie, która chce mu się poddać.

W większości przypadków nasi klienci kwalifikują się do leczenia implantologicznego. Jest jednak grupa chorób, przy występowaniu których konieczne są dodatkowe konsultacje z lekarzem. Ten problem dotyczy osób cierpiących na trudności z odbudową tkanki kostnej lub sąsiadujących tkanek miękkich. Wśród osób, u których zabieg implantologiczny jest ryzykowny są także palacze.

Sam zabieg wszczepienia, np. pojedynczego implantu trwa bardzo krótko, do 15 minut. Natomiast okres zrośnięcia się implantu z tkanką kostną jest kwestią bardzo indywidualną. Zazwyczaj w szczęce górnej wymaga on od 3 do 6 miesięcy, a w żuchwie dolnej od 2 do 3 miesięcy. Dopiero wtedy możliwe jest wykonanie docelowej korony. W klinice Luxdentica możliwe jest skrócenie tego czasu do 6 tygodni dzięki zastosowaniu innowacyjnego urządzenia Ostell ISQ służącego do pomiaru integracji implantu z kością i stosowania najlepszych systemów implantologicznych.

Poznaj wszystkie usługi dotyczące leczenia implantologicznego na naszej głównej stronie: luxdentica.pl

Implanty w 1 godzinę

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Konsultacje

Zdecydowałeś się na wizytę w klinice Luxdentica. Naszym zadaniem jest optymalna diagnoza i znalezienie najlepszych dostępnych dla Ciebie rozwiązań. Wszystkie potrzebne informacje uzyskasz podczas konsultacji. Odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy wszystkie możliwe sposoby leczenia, również te alternatywne.

Więcej

Optimum, Premium czy Basic

Mając wieloletnie doświadczenia w zakresie leczenia implantologicznego, a także kierując się zasadą doboru najlepszych dostępnych na rynku technologii, urządzeń i materiałów implantologicznych oferujemy Ci najlepsze – naszym zdaniem – linie implantów produkowanych przez największych globalnych producentów.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna