Blog

16 | 06 | 2020
Fibryna bogatopłytkowa (PFR)

Prawidłowe i szybkie gojenie się tkanek podczas zabiegów to bardzo istotny element w każdym procesie leczenia stomatologicznego. Dlatego w Centrum Stomatologii Luxdentica w Krakowie od  wielu lat z dużym powodzeniem wspomagamy regenerację za pomocą koncentratu PRF.

PRF (Platelet Rich Fibrin) czyli autogenny materiał pozyskiwany przed zabiegiem z krwi własnej Pacjenta stanowi doskonałą matrycę do gojenia i odbudowy tkanek. Fibryna bogatopłytkowa wykorzystywana jest w wielu dziedzinach stomatologii, takich jak: endodoncja, pedodoncja, chirurgia czy periodontologia. 

Dużą zaletą jest szybka i prosta procedura otrzymania PRF. W dniu zabiegu od Pacjenta pobierana jest krew. Jest to jednorazowe pobranie o objętości do kilkudziesięciu mililitrów. Ilość pobranej krwi zależy od rozległości zabiegu, do którego ma być ona spożytkowana. Zaraz po pobraniu krew trafia do specjalnej wirówki, która w przeciągu około 10-12 min. (3000 obrotów na minutę) oddziela od siebie poszczególne jej składniki. Właściwie wyselekcjonowany składnik (po dodaniu odpowiednich komponentów) tworzy PRF, które natychmiast podane jest do docelowego miejsca, w jamie ustnej Pacjenta. Fibryna bogatopłytkowa (PRF) wykorzystywana jest w następujących dziedzinach stomatologii:

Stomatologia dziecięca

  • leczenie endodontyczne zębów stałych z niezakończonym rozwojem wierzchołka
  • pulpotomia, czyli leczenie miazgi zęba (usunięcie chorej tkanki z wnętrza zęba mlecznego)

Chirurgia stomatologiczna

  • wypełnienia defektów kości oraz zębodołów po ekstrakcji
  • nadbudowa kości w etapie przygotowującym do leczenia implantologicznego
  • regeneracja kości

Periodontologia

  • leczenie ubytków kostnych
  • leczenie recesji dziąsłowych
  • leczenie zmian okołowierzchołkowych

PRF jest materiałem autogennym. Dzięki użyciu krwi własnej Pacjenta można uniknąć wielu problemów wiążących się z wykorzystaniem materiału pochodzenia zwierzęcego, takich jak: dostępność, termin ważności, cena lub odrzucenie przez organizm ludzki.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna