Blog

04 | 05 | 2022
Implanty ceramiczne a tytanowe – które sprawdzają się lepiej?

Za najskuteczniejszy sposób uzupełniania braków w uzębieniu uważa się wstawienie trwałego implantu zębowego, czyli wkrętu, na którym następnie mocuje się koronę. Implanty stomatologiczne tworzone są z dwóch materiałów do wyboru: odpornego tytanu oraz tlenku cyrkonu w naturalnym kolorze zębów. Czym różnią się implanty ceramiczne od tytanowych i które warto wybrać, rozpoczynając leczenie.

Czym różnią się implanty ceramiczne od tytanowych?

Implanty ceramiczne różnią się od tytanowych przede wszystkim wyglądem. Tytan to metal o ciemnoszarym kolorze, podczas gdy tlenek cyrkonu, z którego tworzy się implanty ceramiczne, ma biały kolor do złudzenia przypominający odcień naturalnych zębów. Dzięki temu tego rodzaju implanty są całkowicie niewidoczne, nawet przy cofającej się wraz z wiekiem linii dziąseł. Często implanty ceramiczne poleca się w przypadku wypełniania ubytków wśród przednich zębów, gdzie kwestia estetyki staje się priorytetem. Z drugiej strony warto zauważyć, że prawidłowo założone implanty tytanowe przy zdrowych dziąsłach także nie powinny być widoczne. Zdarza się jednak, że przez koronę prześwituje ciemny cień dolnej części implantu. Tytan jest natomiast materiałem niezwykle trwałym i testowanym od wielu lat, odpornym na pęknięcia i zginania. Z tego powodu często poleca się go do ubytków w bocznej linii szczęki, gdzie implant musi wytrzymać największe siły zgryzowe.

Co wziąć pod uwagę, wybierając implanty zębowe?

Czy przy wyborze implantów zębowych warto zwracać uwagę na ich cenę? Implanty ceramiczne są nieco droższe od modeli tytanowych, jednak za niewielką różnicą w cenie idzie ich estetyczny wygląd i naturalny kolor szyjek wszystkich zębów. Cena samego materiału wykonania implantu to jedynie część kosztów leczenia, dlatego warto indywidualnie rozważyć, czy efekt na tak wiele lat jest wart niewielkiej dopłaty. Wybierając materiał implantów stomatologicznych, warto wziąć pod uwagę także gojenie tkanek po zabiegu. Zarówno implanty ceramiczne jak i tytanowe są biokompatybilne i dobrze integrują się z kością. Tytan w nielicznych przypadkach powoduje reakcje alergiczne, co prowadzi do konieczności wyboru modeli z tlenku cyrkonu. Implanty tytanowe wykazują większą odporność niż modele ceramiczne, co więcej są one testowane od wielu lat, podczas gdy tlenek cyrkonu jest stosunkowo nowym materiałem w stomatologii. Z drugiej strony to właśnie implanty ceramiczne prezentują się najlepiej nawet przy odsłaniających się szyjkach zębowych, gdzie metalowy implant mógłby wyróżniać się swoim ciemnym kolorem.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o bezpłatnych konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna