Blog

08 | 02 | 2021
Implanty cyrkonowe – czy warto w nie zainwestować?

Piękny wygląd zębów jest dzisiaj priorytetem dla wielu osób. Nie ma więc niczego dziwnego w tym, że po utracie zęba pragniemy jak najszybciej uzupełnić ubytek. Obecnie do dyspozycji Pacjentów jest wiele zróżnicowanych rozwiązań, wśród których wyróżniają się implanty cyrkonowe (ceramiczne), dostępne również w naszej ofercie. Czym się charakteryzują i czy rzeczywiście warto na nie postawić? Sprawdźmy!

Implanty cyrkonowe, czyli alternatywa dla tytanu

W skład naszej oferty wchodzą implanty ceramiczne Nobel Pearl, które cieszą się coraz większą popularnością wśród Pacjentów. Polecane są w szczególności tym osobom, które ze względu na uczulenie na tytan, nie mogą skorzystać z tradycyjnych implantów tytanowych. To jednak nie wszystko. Implanty cyrkonowe odznaczają się również pięknym wyglądem, do złudzenia przypominając naturalny ząb i według wielu specjalistów zapewniają najwyższy poziom estetyki.

Oprócz tego implanty ceramiczne mają wiele innych zalet. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować?

  • Wykazują świetne zdolności adaptacyjne w ludzkim organizmie. Nie różnią się więc w tym względzie od implantów tytanowych, nie wywołując jakichkolwiek skutków ubocznych, a także nie wykazując negatywnych interakcji z innymi materiałami stomatologicznymi. Są więc bezpieczne i pozwolą Ci cieszyć się pięknym uśmiechem bez jakiegokolwiek ryzyka.
  • Mogą być stosowane przez Pacjentów, którzy są uczuleni na tytan. Nie zawierają bowiem tego składnika, ani jakichkolwiek innych metali – dzięki temu są uniwersalne i mogą być polecane niemal wszystkim osobom pragnącym zadbać o piękno swojego uśmiechu.
  • Są bezpieczne również w dłuższej perspektywie, ponieważ nie prowadzą do powstania problemów związanych z zanikiem kości. Te mogą natomiast zdarzyć się przy implantach tytanowych.
  • Zachowują swój piękny wygląd przez bardzo długi czas. Wynika to przede wszystkim z tego, że są niewrażliwe na zmiany temperatur w jamie ustnej, a także niegroźne jest dla nich działanie substancji kwaśnych. Co więcej, w przypadku implantów cyrkonowych dochodzi do o wiele wolniejszego osadzania się bakterii i płytki nazębnej niż w przypadku innych implantów.
  • Leczenie z ich zastosowaniem przebiega bardzo podobnie, co w przypadku tradycyjnych implantów – nie wywołuje dyskomfortu u Pacjenta i może zostać przeprowadzone w stosunkowo krótkim czasie.
  • Są tylko niewiele droższe od implantów tytanowych, co również ma bardzo duży wpływ na ich rosnącą popularność.

Implanty cyrkonowe są więc odpowiedzią na potrzeby tych osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać np. z implantów tytanowych i którym zależy na najlepszym efekcie wizualnym.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Jak wspomnieliśmy na początku, korzystamy z implantów ceramicznych Nobel Pearl, które cechują najlepsze parametry. Zapewnimy Ci bezbolesne leczenie i wysokiej jakości usługi, dzięki którym ponownie będziesz cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna