Blog

06 | 05 | 2022
Implanty cyrkonowe czy tytanowe – czym się różnią i które wybrać?

Nowoczesne implanty stomatologiczne potrafią całkowicie zastąpić naturalne zęby, zapewniając pełen komfort ich noszenia, przeżuwania pokarmów i estetyczny wygląd. Przed rozpoczęciem leczenia bezzębia należy wybrać rodzaj wszczepianych implantów zębowych. Wybierać można pomiędzy implantami cyrkonowymi oraz używanymi od lat implantami tytanowymi. Czym różnią się one między sobą?

Implanty cyrkonowe a tytanowe – różnice

Różnice pomiędzy implantami cyrkonowymi a tytanowymi wynikają z zastosowania różnych materiałów. Implanty zębowe to swego rodzaju wkręty, na które nakłada się odbudowę protetyczną. Implanty tytanowe, tradycyjne modele używane w stomatologii od wielu lat, wykonywane są z trwałego metalu. Implanty cyrkonowe tworzy się natomiast z tlenku cyrkonu, który od tytanu różni się przede wszystkim wyglądem. Implanty cyrkonowe docenia się za ich naturalny kolor, do złudzenia przypominający ludzkie uzębienie. Nie są one idealnie białe, a w delikatnym odcieniu kości słoniowej, odbijają światło zupełnie tak samo, jak naturalne szkliwo zębów. To ważne szczególnie w przypadku odsłaniających się szyjek zębowych, które przy implancie tytanowym mogłyby ujawnić szary kolor metalu. Poza swoim naturalnym kolorem implanty cyrkonowe mają także inne zalety, w tym całkowicie gładką powierzchnię, która w porównaniu z szorstką fakturą metalu jest w mniejszym stopniu narażona na rozwój bakterii. Są one także w pełni odporne na zmiany temperatury oraz kwaśny odczyn.

Jakie implanty stomatologiczne wybrać?

Niewielka ilość ludzi jest uczulona na tytan, przez co w ich przypadku konieczne jest zastosowanie implantów cyrkonowych, które nie wywołują reakcji alergicznych. Ich wybór często zaleca się także w przypadku uzupełnienia ubytków przednich zębów, gdzie dużą wagę przykłada się do estetyki montowanych implantów. Chociaż implanty cyrkonowe są nieco droższe od tradycyjnych tytanowych, warto pamiętać, że do całości kosztów leczenia wlicza się nie tylko cenę wybranego materiału. Pomimo wielu zalet implantów cyrkonowych, to tytanowe uznawane są za najbardziej wytrzymałe. Są one odporne na zginanie i pękanie, przez co tworzone z nich implanty utrzymują się przez wiele lat. Ich wybór zalecany jest między innymi przy uzupełnianiu ubytków w bocznym łuku zębowym, gdzie siły zgryzowe są największe. Przy wyborze materiału wykonania implantów zębowych warto pamiętać, że oba są całkowicie bezpieczne i biokompatybilne, przez co dobrze integrują się z kością i uzębieniem. W konkretnych przypadkach lekarz stomatolog może zalecić wybór materiału implantu, który najlepiej wpisze się w prowadzone leczenie.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o bezpłatnych konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna