Blog

17 | 07 | 2020
Implanty zygomatyczne

Implanty zygomatyczne to alternatywne rozwiązanie, dzięki któremu pacjent może otrzymać zupełnie nowy garnitur zębów w bardzo krótkim czasie – bez wcześniejszej długotrwałej odbudowy kości lub stosowania innych metod wymagających długotrwałego procesu implantacji. Jak to możliwe?

Metoda została opracowana po odkryciu, że kość policzkowa ma wystarczającą objętość aby móc w nią wszczepić implanty. Dlatego długość implantów zygomatycznych jest znacznie większa niż klasycznych i wynosi od 30 do 52,5 mm. Implanty zygomatyczne (lub implanty jarzmowe) różnią się od konwencjonalnych implantów dentystycznych tym, że mocowane są w kości policzkowej (jarzmowej) a nie w szczęce pacjenta.

Implanty zygomatyczne zazwyczaj stosuje się gdy jakość lub ilość kości szczęki jest niewystarczająca do umieszczenia regularnych implantów dentystycznych. Głównym wskazaniem do wykorzystania implantów jarzmowych w procesie leczenia jest silnie resorbowana, bezzębna szczęka, ale można je także zastosować w częściowym bezzębiu.

 

Wskazania do implantacji jarzmowej:

  • alternatywa dla powiększenia zatoki lub nieudanego powiększenia zatoki,
  • niepowodzenie w zastosowaniu konwencjonalnych implantów,
  • niepowodzenie w próbie przeszczepu lub odbudowy kości,
  • bezzębna szczęka
  • częściowe bezzębie

Umieszczenie implantów jarzmowych wymaga odpowiedniego przeszkolenia i sporego doświadczenia chirurgicznego. System pozwala na rezygnację ze złożonych operacji chirurgicznych typu sterowana regeneracja kości lub zabieg sinus lift. Implanty jarzmowe są zwykle umieszczane przy użyciu protokołu natychmiastowego obciążania wszczepów, co oznacza, że możliwe jest zamocowanie korony tymczasowej zaraz po wykonanym zabiegu chirurgicznym.

Trwałość i bezpieczeństwo

Implanty zygomatyczne nie tylko pozwalają na uniknięcie skomplikowanych procedur przeszczepów kostnych, ale również wykazują się wyjątkowym odsetkiem powodzeń. Przeprowadzono długoterminowe badanie, z którego wynika, że przeciętny skumulowany odsetek przetrwań implantów (cumulativesurvivalrate, CSR) po 10 latach wynosi 95,12%). Wprowadza się je w odcinkach bocznych w okolicę łuku jarzmowego szczęki jako mocowanie dla uzupełnień stałych. Wykorzystanie ich umożliwia zrezygnowanie z czasochłonnych i drogich procedur chirurgicznych.” ­– źródło: www.nobelbiocare.pl

Operację wszczepienia implantów zygomatycznych przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W trakcie zabiegu wprowadza się je do kości policzkowych pod odpowiednio dużym kątem, dzięki czemu uzupełnienie protetyczne jednego łuku zębowego może być w całości oparte tylko na dwóch implantach.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna