Blog

17 | 03 | 2021
Jak dbać o implanty zębów?

Jako specjaliści w zakresie wszczepiania implantów zębów w Krakowie, możemy zapewnić wieloletnią trwałość i piękny wygląd naszych rozwiązań. Dzięki temu będziesz cieszyć się okazałym uśmiechem i zyskasz maksymalny komfort codziennego życia. Pamiętaj jednak, że – pomimo swojej wysokiej wytrzymałości – implanty zębowe narażone są na różnego rodzaju czynniki, które mogą wpływać na nienegatywnie. Jak zatem należy o nie zadbać?

Czy o implanty zębów rzeczywiście należy dbać?

Wiele osób, które decydują się na zabiegi implantologiczne, nie zdają sobie sprawy z tego, że również w ich przypadku należy zadbać o higienę jamy ustnej. Bo choć implantom niegroźna próchnica czy demineralizacja szkliwa, ale mogą tracić na jakości na przestrzeni wielu lat. Ich pielęgnację należy więc rozpocząć już od samego początku, bezpośrednio po wszczepieniu implantów.

Jeżeli jesteś po zabiegu, musisz pamiętać przede wszystkim o:

  • niespożywaniu posiłków i piciu jakichkolwiek płynów przez około 2 godziny od ich wszczepienia;
  • ograniczeniu spożywanych potraw do dań płynnych, delikatnych i chłodnych;
  • zjedzeniu pierwszego ciepłego posiłku minimum po 24 godzinach od wszczepiania implantów;
  • niepłukaniu ust lub myciu zębów w okolicach wszczepienia implantów (przez jedną dobę od zabiegu);
  • zrezygnowaniu z papierosów przez okres co najmniej 3 dni od przeprowadzonego zabiegu.

Co więcej, w trakcie pierwszych dni od zabiegu należy szczotkować zęby tylko miękkimi szczoteczkami – warto robić to delikatnie, aby nie podrażnić okolic, w których zostały założone implanty. To oczywiście dopiero początek procesu pielęgnacji implantów.

Dbaj o implanty zębów każdego dnia!

Dbanie o implanty generalnie nie różni się zbytnio od standardowej pielęgnacji jamy ustnej. Podstawą jest oczywiście mycie zębów przy użyciu odpowiedniej szczotki i pasty – co najmniej 2 razy dziennie. Warto również regularnie korzystać z nici dentystycznych oraz płynów do płukania jamy ustnej, dzięki którym zadbasz o zdrowie swoich naturalnych zębów.

Jak jeszcze dbać o implanty zębów? Przede wszystkim stosując specjalne środki do ich pielęgnacji – mowa tutaj między innymi o odpowiednich pastach, irygatorach wodnych czy szczoteczkach wielopęczkowych. W wybraniu konkretnych produktów pomoże Ci nasz implantolog z krakowskiego gabinetu.

Warto pamiętać, że brak wystarczającej higieny jamy ustnej po wszczepieniu implantów może skutkować pojawieniem się stanów zapalnych tkanek, które znajdują się wokół implantu. To z kolei prowadzi do obniżenia linii dziąseł i odsłonięcia powierzchni implantu.

Nowoczesne implanty zębowe – piękny uśmiech do końca życia!

Oczywiście dbanie o implanty zębowe nie jest skomplikowane i wymaga jedynie regularności oraz zachowania odpowiedniej higieny jamy ustnej. W naszej krakowskiej klinice stosujemy najlepsze implanty, dzięki czemu możesz liczyć na znakomite efekty zabiegu i piękny uśmiech, nawet po wielu latach. Dlatego też zachęcamy do bezpośredniego kontaktu i umówienia się na wizytę!

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o bezpłatnych konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna