Blog

29 | 05 | 2020
Leczenie implantologiczne w bezzębiu

Liczne, wieloletnie zaniedbania w higienizacji jamy ustnej i braku odpowiedniej opieki stomatologicznej mogą doprowadzić do stanu w którym jedynym rozwiązaniem musi być całkowita resekcja chorych zębów czyli ich zupełne usunięcie. W takim przypadku gdy zęby pacjenta są bardzo zniszczone i w zasadzie nie nadają się do leczenia metodami konwencjonalnymi (leczenie kanałowe, uzupełnianie ubytków, nałożenie korony lub licówek) należy rozważyć zastosowanie leczenia implantologicznego.

Jest co najmniej kilka metod postępowania implantoprotetycznego. Dobry stomatolog jest w stanie rzetelnie ocenić braki w uzębieniu i zaproponować najlepsze, indywidualne rozwiązanie dla każdego pacjenta.  W leczeniu implantologicznym w przypadku bezzębia stosuje się najczęściej dwie metody leczenia.

Oba opierają się na systemach: All-on-4 lub All-on-6

All-on-4 to metoda, która polega na wszczepieniu 4 implantów, a następnie osadzeniu na nich protezy. Metoda All-on-6, (podobnie jak jej bliźniacza konstrukcja) polega na wszczepieniu 6 implantów i osadzeniu na protezy na lokatorach. Pierwsza technika stosowana jest zazwyczaj w żuchwie a druga zarówno w szczęce jak i żuchwie pacjenta.

Bardzo dużą przewagą obu technik nad innymi metodami wszczepiania implantów jest to, że często mogą być stosowane w przypadkach dużego zaniku kości oraz że implementacja może być zrealizowana w bardzo krótkim czasie.  Jak to możliwe? Wszystko opiera się na nowatorskiej metodzie montażu implantów. Dwa z nich osadzane są pod kątem prostym, osiowo, natomiast kolejne 2 są odchylone od linii prostej o 30-45 stopni. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskuje się solidną konstrukcję na której następnie osadza się protezę. Proteza może składać się z większej ilości zębów niż liczba wszczepionych implantów – stąd jej nazwa: proteza na lokatorach. Proteza mocowana jest na specjalnych zaczepach kulkowych, które uniemożliwiają jej przesuniecie lub wypadniecie na przykład podczas nagłego kichnięcia lub śmiechu (co mogło się zdarzyć w przypadku klasycznych protez). Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent ma możliwość samodzielnego ściągania i zakładania protezy co bezpośrednio przekłada się na odpowiednie dbanie o higienę w obrębie jamy ustnej i osadzonych w szczękach implantów.

Co ważne implementacja za pomocą technik All-on-4 lub All-on-6 mogą być wykonane podczas jednej wizyty w gabinecie implantologicznym. Na początku chirurg dentystyczny usuwa wszystkie nienadające się do naprawy zęby lub/i pozostałe korzenie, następnie mocuje się implanty na których osadzona zostaje proteza. Istotne z punktu widzenia pacjenta jest to, że w tym przypadku nie jest realizowana żmudna i trwająca często kilka miesięcy rekonstrukcja kości. Implanty są wkręcane, a nie cementowane z kością, dzięki czemu zawsze istnieje możliwość weryfikacji zastosowanego rozwiązania lub jego poprawienia.

Reasumując, najistotniejsze zalety metody All-on-4 i All-on-6 to bardzo szybka naprawa szczęki i żuchwy pacjenta (przybliżony czas realizacji mieści się w 24 h), naturalnie wyglądająca proteza, którą można indywidualnie zdejmować i czyścić. Proteza od razu po wykonanym zabiegu przejmuje wszystkie funkcje zębów naturalnych. Zastosowanie leczenia implantoprotetycznego zatrzymuje również naturalny proces zaniku kości w miejscu wystąpienia ubytku.

Zabieg realizowany jest w znieczuleniu miejscowym lub całkowitym uśpieniu, dzięki czemu pacjent ma zapewnione pełne bezpieczeństwo i komfort podczas całego procesu wszczepiania implantów.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o bezpłatnych konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna