Blog

29 | 09 | 2020
Polecany implantolog

Wiele osób zastanawia się jak znaleźć dobrego dentystę implantologa i jakie zmienne należy brać pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniego dentysty z wysokimi kompetencjami w obszarze implantów stomatologicznych.

W skrócie, co powinno cechować dentystę, aby móc o nim powiedzieć, że to dobry i polecany implantolog? Bardzo wielu dentystów wykonuje obecnie zabiegi wszczepiania implantów… Jednak jak wybrać dobrego dentystę implantologicznego? Oto kilka wskazówek.

1. Kluczem jest doświadczenie

Dobry dentysta implantolog powinien wykonywać co najmniej kilkadziesiąt zabiegów implantacji rocznie. Aby osiągnąć pełną fachowość i profesjonalizm potrzeba kilkuletniego doświadczenia i pomyślnego osadzenia kilkuset implantów.

2. Polecenia od innych dentystów

Polecany implantolog ma swoją renomę w branży. Dentysta o dobrej reputacji często otrzymuje skierowania od innych stomatologów. Jeśli inny dentysta jest skłonny skierować do kogoś własnych pacjentów, świadczy to o tym, że polecany implantolog ma bardzo wysokie kompetencje.

3. Łatwość wykonywania skomplikowanych i wymagających procedur

Wysoko wykwalifikowany chirurg implantolog poradzi sobie ze wszystkimi skomplikowanymi przypadkami i będzie w stanie wykonać bez trudu każdą operację. Wielu dentystów, którzy nie są „zawodowymi” implantologami nie mają wystarczających kompetencji ani doświadczenia w przeprowadzaniu skomplikowanych wszczepów. Polecany implantolog  bez problemów podejmie się pracy nad wszystkimi trudnymi przypadkami i rutynowo wykona zabiegi, takie jak; augmentacja kości, przeszczep tkanek miękkich czy podnoszenie zatok.

4. Zęby w jedną godzinę

Doświadczony chirurg stomatologiczny powinien bez najmniejszych przeszkód wykonać również operację"Teeth-in-An-Hour TM", tu następuje kumulacja wszystkich działań stomatologicznych, które w innych przypadkach wprowadzania implantów i klasycznej metody leczenia rozkłada się zazwyczaj na kilka oddzielnych wizyt.

5. Odpowiednie kwalifikacje

Wielu dentystów ma kwalifikacje do wykonywania implantów dentystycznych, mimo że nie przeszli żadnego formalnego przeszkolenia w tym zakresie, jednak tylko najlepsi implantolodzy posiadają dodatkowe dyplomy uznanych uniwersytetów i przechodzą zaawansowane kursy, aby zdobyć wymagane umiejętności i wiedzę.

6. Odpowiednie zaplecze techniczne - tomografia komputerowa

Gabinet dentystyczny, który specjalizuje się w implantach dentystycznych, często dysponuje tomografem komputerowym, ponieważ jest to niezbędne narzędzie pracy każdego polecanego implantologa. W Luxdentica korzystamy z nowoczesnego i sprawdzonego  Systemu Tomografii Stomatologicznej  CS 9300 ze zmiennym polem obrazowania.

7. Jasny plan i przejrzysty cennik

Dobry implantolog realizuje usługi w oparciu o szczegółowo opracowany plan leczenia, w którym jasno określany jest również cennik i zakres prac stomatologicznych. Kosztorys przedstawiamy każdorazowo Pacjentom zawsze przed przystąpieniem do właściwego etapu wszczepiania implantów.

8. Zgrany, profesjonalny zespół medyczny

Nawet najlepszy stomatolog bez odpowiedniego wsparcia od strony zespołu medycznego (pielęgniarka stomatologiczna, anastezjolog, technik dentystyczny) nie będzie w stanie należycie wykonać swojej pracy. Dlatego w Luxdentica stawiamy na najlepszych profesjonalistów w swoich dziedzinach. Właściwie dobrana kadra medyczna to klucz do sukcesu, czyli pełnego uśmiechu naszych Pacjentów.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna