Blog

13 | 06 | 2022
Z czego wynika cena implantów zębowych?

Piękny uśmiech to obiekt pożądania praktycznie każdego pacjenta goszczącego w gabinecie dentystycznym. Niektórzy potrzebują jedynie kosmetycznych poprawek, inni zaś muszą uzupełnić wyraźne braki w uzębieniu, aby móc uśmiechać się bez skrępowania. Obecnie najlepszą metodą na uzupełnianie braków jest zastosowanie implantów. Tego rodzaju metoda pozwala pacjentowi na zachowanie maksymalnego komfortu, a jednocześnie implanty są bardzo wytrzymałe i praktyczne. Implanty ponadto bardzo dobrze się prezentują i dopasowują do uzębienia pacjenta. Wiele osób rezygnuje jednak z implantów z powodu wysokiej ceny. Czy jednak warto ją zapłacić, aby profesjonalnie i na długo uzupełnić uzębienie?

Jakiej ceny należy się spodziewać?

Implant to specjalna śruba, która pełni rolę korzenia zęba. Na niej montuje się porcelanową lub ceramiczną koronę. Jej kolor dopasowuje się do odcienia pozostałych zębów, aby nie wyróżniała się na ich tle. To sprawia, że uzębienie wygląda niezwykle naturalnie. Decydując się na implanty – szczególnie kilka sztuk, trzeba liczyć się z wydatkiem kilku, kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczna cena implantów zębów zależy od wielu czynników, w tym materiału z jakiego powstanie implant, wykorzystanej technologii, renomy gabinetu dentystycznego z usług którego skorzystamy. Szacuje się, że cena implantów zębów za 1 sztukę wynosi średnio od 1500 zł do 4000 zł. Oprócz tego należy doliczyć koszt koron protetycznych, śrubę gojącą, wszczepienie implantu, konsultacje i diagnostykę. Implanty nie są więc małym wydatkiem, ale zapewniają niesamowity komfort. Większość pacjentów praktycznie nie odczuwa, że ich naturalne zęby zostały zastąpione implantami.

Skąd wynika cena implantów zębowych?

Cena za implanty zębów nie jest niska. Jednak należy wziąć w ich przypadku pod uwagę stosunek ceny do jakości. Dobrze przygotowane implanty, wykonane z najlepszych materiałów są w stanie przetrwać co najmniej 10 lat. Często ten czas jest zdecydowanie dłuższy i dobrze utrzymany implant może posłużyć kilkanaście i kilkadziesiąt lat. Wiele zależy w tym przypadku od indywidualnych cech pacjenta w tym budowy szczęki, ogólnego stanu zdrowia, a także poziomu higieny jamy ustnej.

Czy warto oszczędzać na implantach?

Wszystko zależy w tym zakresie od możliwości i potrzeb. Decydując się na implanty z pewnością nie warto na nich oszczędzać, tylko dopasować materiał i system implantologiczny według wskazówek dentysty. Jeśli chcemy oszczędzać, to lepiej w ogóle nie decydować się na implanty i wybrać tańsze metody, ale wymagające cyklicznego odnawiania.

Wstecz

Dlaczego implanty w Luxdentica?

Gwarancja 100% sukcesu

Dowiedz się więcej...

Poznaj koszty leczenia

Luxdentica zapewni Ci kompleksowe leczenie implantologiczne, objęte gwarancją „100% sukcesu”. Dbamy o jakość naszych usług, uwzględniając w nich cennik oraz korzystne dla Ciebie możliwości kredytowania. Pamiętaj też o konsultacjach w Luxdentica, które pomogą Ci rozsądnie zaplanować wydatki związane z leczeniem.

Więcej

Czym są implanty?

Implant to kilkumilimetrowa śruba w kształcie stożka wykonana z tytanu lub cyrkonu. Zastępuje ona korzeń zęba. Do implantów mocuje się elementy protetyczne, jak np. most lub sztuczny ząb nazywany fachowo implantokoroną. Materiał, z którego wykonany jest implant sprawia, że organizm sądzi, że to kość i zrasta się z nim na trwałe.

Więcej

Przed i po leczeniu

To, że możemy przedstawić szczęśliwie zakończone historie naszych pacjentów sprawia nam prawdziwą przyjemność. Ich metamorfozy to nic innego jak dowód, że pracujemy z efektem, i że nasza praca ma sens. Mamy też szczęście, bo lecząc naszych pacjentów, spełniamy czasami ich długoletnie marzenia.

Więcej
Bufet
Bufet
Gabinet przyjazny dziecku
Gabinet przyjazny dziecku
RTG
RTG
WiFi
WiFi
TV
TV
Pantomograf
Pantomograf
Parking
Parking
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Bezbolesne znieczulenie
Bezbolesne znieczulenie
Płatność kartami
Płatność kartami
Kredytowanie leczenia
Kredytowanie leczenia
Klimatyzacja
Klimatyzacja
Mapa niedostępna